Waga idealna – jaka to?

To zaskakujące, że wiele osób o tej samej wadze ma zupełnie różną figurę. Niektóre mają się czym pochwalić, inne muszą zrzucić jeszcze sporo kilogramów by dorównać tym pierwszym. Sprawiedliwość? Czy jej brak? Przecież waga ta sama, wzrost ten sam, a każdy wygląda inaczej. Dlaczego? Kiedy pokazałam swoje zdjęcia na pewnym forum internetowym dziewczyny nie mogły uwierzyć, że podałam prawdziwą wagę. Uważały, że wcale jej po mnie nie widać. Stukałam się w czoło ale kiedy jedna ze stałych bywalczyń tego samego forum przesłała nam swoje fotki oniemiałam. Kurczę.. jest mojego wzrostu i jest nawet szczuplejsza o prawie 3 kilogramy. Wygląda dużo gorzej.

Figura

Takie pojęcie ogólne. Jestem typową klepsydrą. Mam szerokie biodra. Dość szerokie ramiona i wcięcie w talii – podobno to figura idealna i ubóstwiana przez facetów. Kiedy towarzyszy mi otyłość wyglądam bardziej jak gruszka. Nie nazwałabym wtedy tej mojej figury apetyczną, w tej chwili mogłabym już to zrobić bo zaczęłam się sobie znów podobać. I myślę, że to jak wyglądamy zależy nie tyle od naszej wagi, co od typu budowy właśnie. Najmniej szczęścia mają kobiety, które mają tak zwaną otyłość brzuszną i są typowymi jabłkami. Jak ja się cieszę, że to nie ja.. i nawet kiedy ważę trochę więcej, to wyglądam dzięki temu nie najgorzej.

Istotne jest też to, jak grube i ciężkie mamy kości. Moje są raczej – mimo wszystko – dość cienkie. Ale chyba nie lekkie, skoro wyglądam podobnie jak koleżanki szczuplejsze ode mnie o 10 kilogramów i mające podobny do mojego wzrost. Jestem dość wysoka – to też jest atut, bo gdybym ważyła tyle co teraz mają 150 cm to – klękajcie narody. Ale to też takie moje małe szczęście w nieszczęściu.

Dodatkowo trzeba też pamiętać. Że waży nie tylko tłuszcz. Bo przecież mięśnie również mają swoją wagę. Często zdarza się tak, że odchudzamy się już jakiś czas ale wcześniej nie ćwiczyliśmy z różnych powodów – na przykład z powodu wagi właśnie. A kiedy przyjdzie czas, że możemy zacząć ćwiczyć, nasze mięśnie rosną. To dobry znak. Jednak waga może wtedy się zatrzymać, lub w urosnąć. I tak właśnie mogą pojawić się różnice w wyglądzie. Tym sposobem ćwicząca osoba na diecie może mieć większą wagę od nie ćwiczącej i wyglądać lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>