Jak obniżyć poziom cukru we krwi?

Węglowodany – zaburzenia ich gospodarki

To właśnie się wydarza, kiedy poziom cukru we krwi gwałtownie rośnie. Powodów takiego zjawiska może być wiele  ale przede wszystkim jest to nieodpowiedni styl życia – i nieodpowiedni sposób odżywiania. Nadwaga.. otyłość, brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Wszystkie osoby mające problemy z nadprogramowymi kilogramami są zagrożone cukrzycą.

Ruszaj się ile wlezie

Nawet jeżeli Twoja dieta nie jest tą z kategorii tych na medal, to jak będziesz się regularnie ruszać, obniżysz poziom cukru we krwi, i wcale nie mówię o systematycznych treningach tylko na przykład o szybkich spacerach. Super sprawa, ja się dużo lepiej czuję dzięki takiej aktywności fizycznej a i problem z podwyższonym cukrem ustąpił- u mnie jednak nie za sprawą samych spacerów, bo ja radykalnie zmieniłam swoje nawyki.

Masz BMI powyżej 25?

To bardzo łatwo obliczyć, jeżeli nie potrafisz sama, skorzystaj z jakiegoś internetowego kalkulatora. Gdy przekracza wymienioną przeze mnie liczbę, koniecznie musisz schudnąć. BMI 25 i więcej to już poważne zagrożenie dla zdrowia. Osoby otyłe bardzo często mają cukrzycę i o ile na początku zwykle skoki cukru można zwalczyć stosując odpowiednią dietę o tyle w zaawansowanym jej stadium z pewnością nie obejdzie się bez insuliny- a to ani przyjemne, ani pocieszające.

Węglowodany w odpowiedniej ilości

Chodzi tutaj o to, żeby nie rezygnować z węglowodanów w stu procentach w trakcie jednego posiłku po to, żeby dołożyć ich do potrawy w kolejnym daniu. Trzeba je równomiernie rozkładać w ciągu całego dnia, tylko wtedy nie będziemy mieli skoków cukru we krwi. Lepiej też ograniczyć owoce.

Warto zadbać o odpowiedni poziom cukru we krwi  – lepsze to, niż bieganie z insuliną. Dobra dieta, trochę ćwiczeń. I odpowiedni przelicznik kaloryczny załatwią sprawę. U mnie problemu JUŻ nie ma , i Wam też tego życzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>