Sposoby na wzdęcia

Fajna, zróżnicowana i dobrze zbilansowana dieta niestety nie jest w stanie nas uchronić przed problemem jakim są wzdęcia. Pojawiają się u mnie w różnych sytuacjach najczęściej po zjedzeniu czegoś, co ma właściwości wzdymające ale jako, że ja naprawdę lubię jeść to staram się niczego – z dozwolonych produktów nie unikać, również przez wzgląd na dzieci. Chciałabym, żeby znały wiele smaków i później mi kiedyś nie marudziły, że czegoś nie chcą, bo nie lubią – a tak naprawdę po prostu nie znajdą smaku. Próbujemy zatem wszystkiego, nawet tego co wzdyma, a na wzdęcia są przecież domowe sposoby.

Sposoby na wzdęcia – Jedz powoli

Taka mądra rada – babcina nawet bym powiedziała chociaż nie od dziś wiadomo, że jak jemy szybko to łapiemy sporo powietrza i nie trudno wtedy o wzdęcie. Najlepiej więc nie jeść w biegu. Żeby wzdęcie nie było naszym problemem po posiłku siadajmy zawsze przy stole i celebrujmy ten posiłek. Nie dość, że dobrze pogryziony pokarm będzie nam łatwiej strawić, to jeszcze szybciej się najemy jedząc wolniej.

Zaparz sobie ziółka

Jak się nie uda zapobiegać wzdęciom, to można z nimi walczyć domowymi sposobami. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku ziółka. Wiadomo, że muszą być wiatropędne, i na podium w tej kategorii na pewno znajdują się: koper włoski, bazylia i pieprzowa mięta. Warto pić takie napary i przed posiłkiem, i po posiłku.

Wzdęło Cię? Idź pobiegać

Aktywność fizyczna jest super na wzdęcia, wystarczy trochę się poruszać, żeby się – że tak powiem – odgazować. Polecam szczególnie szybkie spacery albo marszobieg. Wystarczy jakieś 40 minut takich „ćwiczeń” żeby poczuć się o wiele lepiej i przede wszystkim lżej.

Jedz często, a mało

To w sumie też bardziej taki sposób na zapobieganie wzdęciom. Ale działa, ja przy diecie nie mam z tym problemu bo jem zawsze 5 posiłków w ciągu dnia – dość skromnych, nawet te trzy główne nie są jakoś mocno syte ale ja się najadam. I faktycznie kiedy czasem zjem więcej a tylko na przykład 2 czy 3 posiłki to wzdęcia się pojawiają. Jeśli trzymam się pięciu, wszystko jest w porządku.

sposoby na w

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>