Jak spalić kilogram tłuszczu?

Dieta dietą, ale nie samą dietą człowiek żyje. Albo inaczej, nie sama dieta spala tłuszcz. Żeby schudnąć tak naprawdę ten 1 kilogram, trzeba się trochę pomęczyć. Bo wiadomo, że waga może spadać, ale na początku to jest to zwykle zalegający w organizmie „syf” no i woda. Dopiero po jakimś czasie spalamy prawdziwy tłuszcz. No dobra – wracając do tematu. Co trzeba zrobić, żeby spalić kilogram tłuszczu?

Musisz spalić 7000 kcal

Sporo, co? Ale właśnie tylko kalorii trzeba spalić, żeby schudnąć jeden, mały kilogram. Wiadomo, że łatwiej te 7000 kcal spożyć i to w ciągu jednego dnia – przyznam szczerze, że zdarzało mi się to wcześniej ale teraz – czasami jak mam gorszy tydzień i nie mam ochoty na jedzenie – to jem tyle w ciągu tygodnia- jest różnica, prawda? Trzeba jednak dbać o to, żeby nie przyzwyczajać organizmu do tak małej ilości kalorii bo potraktuje to jak głodówkę i zacznie sobie robić zapasy na później. To, co Wam tutaj napiszę, będzie dotyczyło osoby, która ma BMI około 29.

Jak spalić kilogram tłuszczu?

Wiesz, że musiałabyś biegać aż 10 godzin? O masakra. Pół doby biegania – prawie – żeby spalić 1 kilogram tłuszczu. Ale skakanie na skakance zajmie nam jeszcze więcej czasu, bo aż 14 godzin. Za to śmigać na orbitreku trzeba tych godzin 15. Pływać, i chodzić na step perze po 16 godzin lub o pół godziny dłużej jeździć na rolkach. Można też spędzić 18 godzin na fitnessie albo maszerować przez 23 godziny. Chyba, że macie ochotę potańczyć całą dobę?

Tak to właśnie wygląda. Dziwisz się pewnie zatem, dlaczego w ciągu tygodnia potrafisz schudnąć nawet i 3 kilo – przy większym ruchu, skoro nie ćwiczyć aż tak długo. No dobrze, ale wartość kaloryczną posiłków jednak obniżasz, prawda? Poza tym z pewnością też nie masz pojęcia, że tak naprawdę to spalamy kalorie robiąc cokolwiek bo nawet w nocy, w trakcie snu się to dzieje. 8 godzin snu to aż 500 spalonych kalorii czyli tak naprawdę cała kolacja i podwieczorek – właściwie to sama jestem zaskoczona tymi danymi.

 Wiedzieliście, że w tak prosty sposób można spalić kilogram tłuszczu? Spacery, marsze, trochę tańca i jakaś inna, niewielka aktywność fizyczna, wszystko to pozwala nam zawalczyć o nową, lepszą figurę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>