Biustonosz sportowy, jaki wybrać?

Nie nosiłam ich nigdy, bo w sumie po co, skoro i tak nie ćwiczyłam. Na siłownię nie chodziłam, z kijkami nawet z domu nie wychodziłam więc jaki cel w kupowaniu sportowych biustonoszy? Trzeba wiedzieć, że skóra z  biegiem czasu traci sprężystość, to dlatego kobiecy biust zaczyna opadać – podtrzymywany jest przecież przez skórę, a nie przez mięśnie. Wybierając się na trening, naprawdę warto zadbać o wybór odpowiedniego biustonosza sportowego.

Biustonosz sportowy kompresyjny

To chyba najpopularniejsza jego wersja ale są tutaj pewne ograniczenia, bo nadaje się dla kobiet, które mają miseczkę A lub B. Zakładając ten biustonosz dociskamy piersi do klatki piersiowej dzięki czemu ruch jest zminimalizowany a o to chodzi przy gwałtownych treningach właśnie.

Oddzielne miseczki – regulacja

To, ze biustonosze kompresyjne nadają się tylko dla pań z mniejszym biustem nie oznacza wcale, że te z większym „przybytkiem” nie mogą takiego biustonosza nosić. Ja mam miseczkę D – wcześniej była jeszcze większa, i kupiłam sobie biustonosz sportowy. Taki z oddzielnymi miseczkami i regulacją. Ma naprawdę szerokie ramiączka i dobrze trzyma biust co w trakcie treningu jest niezwykle ważne. Wcześniej nie zwracałam uwagi na takie „drobiazgi” ale teraz wiem, że odpowiedni biustonosz jest bardzo istotny, to znacznie podnosi komfort ćwiczeń.

Nie zwracam szczególnej uwagi na strój

Chociaż może powinnam raczej powiedzieć, że nie zwracałam bo prawda jest taka, że ostatnio bardziej doceniam przewiewne materiały i ubrania, które są dobrze skrojon

A Wy nosicie takie biustonosze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>