Najtańsze przyrządy do ćwiczeń

Jak sie domyślacie zapewne, nie chcę wydawać dużych pieniędzy na przyrządy do ćwiczeń. Pewnie, że stepper albo bieżnia to fajna opcja, no ale kurczę jednak kosztowna – nie stać mnie na takie rozwiązanie. Na szczęście żeby ćwiczyć, nie trzeba wcale wydawać setek czy tysięcy złotówek na przyrządy do ćwiczeń.

Skakanka

Opcja mało wymagająca jeżeli chodzi o finanse. Właściwie to zastąpić ją może nawet kawałek szturka i własnoręcznie zrobione uchwyty. Ja już aż tak „pazerna” nie byłam ;) I zainwestowałam w skakankę, która zlicza ilość skoków. Nie kosztowała  mnie więcej niż 20 zł a wykorzystuję ją na różne sposoby. Jest dość długa, więc ćwiczę z nią i przy udziale dzieciaków. Dwoje po dwóch jej końcach, kręcą nią tak szybko, jak sobie życzę, a pozostała dwójka przeskakuje przez nią wraz ze mną. Fajna zabawa – a do tego niezły spalacz kalorii – polecam.

Hula hop

Taaak. Całe dwa złote :) Oczywiście są też koła z obciążnikami i jakieś tam bardziej profesjonalne – a zarazem i droższe – ale jako, że ja jestem zupełnym laikiem w kręceniu kołem to stwierdziłam, że nie będę na razie inwestować w profesjonalne hula hop. Kupiłam je kilka dni temu, i już lepiej mi idzie – nawet dziewczynki przebiłam w kręceniu – sama frajda.

Piłka

Taka wiecie… specjalnie do ćwiczeń. Kupiłam ją jakiś czas temu chyba w Lidlu – był taki tydzień, kiedy można było w okazyjnej cenie kupić sportową odzież a do tego właśnie jakieś przyrządy do ćwiczeń. Wzięłam bardziej z myślą o dziewczynkach – one lubią takie rzeczy. Ale teraz sama ją wykorzystuję. Odpalam sobie trening z Ewką Chodakowską – moja mistrzyni – i nawet daję radę przejść go do końca. Chociaż teraz jeszcze planuję ruszyć skalpel – ciekawe czy dam radę ;)

Mata do ćwiczeń

Fajna sprawa, bo jak wykonujecie ćwiczenia na podłodze to miękko, ciepło. Ale z powodzeniem można ją zastąpić czymś innym więc jej zakup to nie konieczność. No ale też jest tania, a chodzi nam przecież o najtańsze przyrządy do ćwiczeń – o ile można ją nazwać przyrządem.

Do tej listy może pasować też stepper. Wprawdzie do już wydatek (w najtańszej opcji) rzędu około 100 zł, ale przynosi efekty. Tylko, że nie powinnaś w niego inwestować, jeżeli masz problemy z kolanami. A Wy.. macie jakie swoje ulubione, TANIE przyrządy do ćwiczeń?

2 comments on “Najtańsze przyrządy do ćwiczeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>