Jak mieć więcej czasu dla siebie?

Czasami mam ochotę wydłużyć dobę. Ba! Ja mam ochotę to zrobić ZAWSZE! Mam wrażenie, że otacza mnie sporo pożeraczy czasu, a ja ten czas przez nie marnuję – niestety. Co zrobić, żeby go trochę zaczarować? I najważniejsze- jak mieć więcej czasu dla siebie?

Dieta mi się zamarzyła – Wiecie.. pisałam. I tak mnie zmotywowały słowa tamtego babsztyla, który mi prawie „puszczanie się” zarzucał, że kurczę, od kilku dni odżywiam się zdrowo, i nawet ćwiczyć zaczęłam.. No dobra.. chciałam zacząć. Bo jak się okazało – trudno mi wygospodarować czas dla siebie. Ale zaczęłam się zastanawiać, czy jest coś – jakieś zajęcia w ciągu dnia, które mogłabym „uciąć”, i dzięki temu trochę tego czasu zyskać. Jak się okazało to właśnie najlepszy sposób na to, jak mieć więcej czasu dla siebie. Ciekawe, czy Wasz czas kradną te same rzeczy/wydarzenia/czynności.

Jak mieć więcej czasu dla siebie? Ogranicz :

  • pierdzielenie przez telefon – zawsze mówisz, że to tylko chwilka? Jasne! Ja mam taką jedną znajomą, która nie potrawi wyrazić wszystkich swoich myśli w 5 minut i dyskutuje, i dyskutuje, i dyyyskuutuuujee a czas ucieka. Kupiłam sobie słuchawki – wkładam w uszy i idę robić coś innego. Myję okna, zmywam naczynia, prasuję, a ona gada – wtedy przynajmniej czas szybciej płynie ale.. romowy telefoniczne to jeden z największych pożeraczy czasu
  • Internety – moje ukochane. Lubię to okienko na świat. Ale czasami zdarza się, że mam jakieś zlecenie do ogarnięcia a tutaj co chwilę jakieś powiadomienie. A to ktoś na fb napisze, a to na gg, a to jeszcze poczta mnie pokusi i na maile zacznę odpowiadać – no i kawał czasu w tyłku. Niestety.
  • Korki, kolejki itp. Grrrr… najgorsze jest to, że tego nie da się raczej uniknąć. Idę na pocztę – rachunki zapłacić. No ok. To mogę zrobić przez internet. Ale przesyłki z awizo przez internet nie odbiorę – i trzeba stać w tej kolejce, a minuty lecą.

Nie jesteśmy robotami

I MUSIMY znaleźć w ciągu dnia choćby pół godziny dla siebie… no dobra, ale jak mieć więcej czasu dla siebie, skoro czeka tyle obowiązków a doba taka krótka? Wiecie co? Ja sobie ten czas nauczyłam „dzielić”. No.. powiedzmy, że w temacie tej diety się wypowiem. Warto łączyć przyjemne z pożytecznym. Także jak mam poćwiczyć, zabieram dzieciaki na spacer , albo na przejażdżkę rowerową i wilk będzie syty, i owca cała. Jak nie mam czasu na rozmowy telefoniczne – to nie odbieram. Należę też do osób, które często coś gubią :) ale nauczyłam się, że rzeczy ZAWSZE trzeba odkładać na swoje miejsce. Dzięki temu zaoszczędziłam czas, który przeznaczyłabym pewno na poszukiwania czegoś zagubionego. No i planuję. To jest najlepszy sposób na to jak mieć więcej czasu dla siebie. NAPRAWDĘ. Od kiedy mam konkretny plan – nie zawsze z góry na cały tydzień, ale choćby na dzień – to jest łatwiej, i wszystko idzie sprawniej.

Dzieci w placówkach.. a ja mogę zbierać się do pracy :) dzisiaj tylko 6 godzin. A później trochę ćwiczeń, dietetyczny obiadek  - jak się uda, podzielę się przepisem, bo mam w planach ugotować coś ekstra. No i – chyba się nie chwaliłam, ale zamówiłam sobie fajne suplementy razem z dietą. Także będzie odchudzanie na całego – i zdrowo. A na tym najbardziej mi zależy. Miłego dnia i.. koniecznie znajdźcie chwilę czasu dla siebie.

4 comments on “Jak mieć więcej czasu dla siebie?
  1. Oj warto wygospodarować trochę czasu dla siebie w ciągu dnia, ja też mam z tym czasem ciężko ale się staram ;) a Internety uważam za największy pożeracz czasu, kiedyś nie miałam łącza przez kilka dni i byłam zdziwiona, jaki dzień bez Internetu jest długi i ile rzeczy można w przeciągu dnia zrobić..

  2. przez telefon mało pierdzielę, Fb zajmuje mi max 5 min dziennie, za to przeglądanie blogów, stron sklepów i innych niekoniecznie ważnych miejsc w sieci- to już mogłabym ograniczyć i w sumie tak robie. Tylko jakoś tak nadal nie ćwiczę ale to nie brak czasu a motywacji heh…
    Będzie jakiś post o motywacji?:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>